Aktualności   Archiwum

Dziewczyny na …kierunki wirusoodporne!

  środa, 2020-04-22 09:40:20


Politechnika Opolska wraz z Fundacją Edukacyjną Perspektywy organizują 23 kwietnia, w warunkach dostosowanych do zdalnych możliwości kontaktu ze szkołami i maturzystami, kolejną edycję akcji „Dziewczyny na Politechniki!”, pomagającej młodzieży w wyborze studiów.

Zagrożenie wirusowe sprawia, że w ramach kampanii „Dziewczyny na Politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych! 2020” przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online, które przybliży młodym osobom te kierunki studiów, które są szczególnie istotne z punktu widzenia potrzeb rozwojowych naszej gospodarki narodowej.

Zapraszamy 23 kwietnia, w godzinach 14.00 – 17.30 do dołączania do wydarzenia, którego hasło przewodnie to „Kierunki wirusoodporne”. Nasi eksperci rekomendują top 10 kierunków technicznych i ścisłych, które są wirusoodporne, tj.: umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej; mają kluczowe znaczenie dla biznesu; pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (m.in. kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się); łączą twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Wśród proponowanych przez Perspektywy kierunków znajdą się informatyka, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedycznej. W programie tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki! znajdą się: krótkie (15 min) debaty na żywo, w czasie których nasza moderatorka będzie rozmawiać ze studentkami, przedstawicielami największych firm technologicznych i ekspertami z uczelni o poszczególnych kierunkach rekomendowanych jako wirusoodporne oraz ich przydatności dla gospodarki.

Wśród występujących jest studentka Politechniki Opolskiej z informatyki Joanna Zagozda – obecnie na Erasmusie w Finlandii. Będzie też stoisko Politechniki na którym będzie można porozmawiać z przedstawicielami uczelni.

Kampania, która odbywa się już od 15 lat, objął patronatem Minister Edukacji Narodowej, Pan Dariusz Piątkowski.

Formularz rejestracyjny można znaleźć tutaj:
http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/


  Aktualności   Archiwum