Wersja do wydruku Wersja do wydruku 
Zaplanowane seminaria na Wydziale Budownictwa i Architektury


Data: 2017-11-28, godzina: 09:30, sala: K-10, Seminarium katedralne (KFM)

Analiza ugięć belki drewniano-żelbetowej spowodowanych odkształceniami cieplno-wilgotnościowymi

dr hab. inż. Zbigniew PERKOWSKI, prof. PO

  Zobacz starsze wiadomości

Termomodernizacja gmachu głównego WBiA

  czwartek, 2017-11-09 15:55:26


SZANOWNI PAŃSTWO

PRACOWNICY ORAZ STUDENCI
WYDZIAŁU BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY POLITECHNIKI OPOLSKIEJ

Uprzejmie informuję iż w związku z planowaną od kilku lat realizacją inwestycji w zakresie przebudowy z termomodernizacją gmachu głównego WBiA oraz podpisaną ostatecznie umową na wykonawstwo tychże prac, prace budowlane rozpoczną się w najbliższy wtorek, tj. 14 listopada 2017 r.

Rozpoczęcie prac budowlano-remontowych wiązać się niestety będzie z szeregiem utrudnień w codziennym funkcjonowaniu Wydziału, w tym w korzystaniu z sal dydaktycznych, pomieszczeń biurowych i innych oraz w korzystaniu z parkingów w obrębie budynku gmachu głównego WBiA.

W związku z powyższym zapraszam wszystkich pracowników na krótkie spotkanie informacyjne (obecność obowiązkowa), które odbędzie się w sali KS-2, w dniu 15 listopada 2017 r. o godz. 11.00 (po seminarium wydziałowym), celem zapoznania się z wstępnymi założeniami dotyczącymi harmonogramu prowadzenia prac remontowych.

Prodziekan ds. współpracy i rozwoju
Dr inż. Arkadiusz Mordak


Seminarium Wydziałowe, 15.11.2017 r., 10:00

  poniedziałek, 2017-11-06 12:25:06


UPRZEJMIE ZAPRASZAMY PRACOWNIKÓW I STUDENTÓW
WYDZIAŁU BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY
na seminarium dotyczące:

Efektywność stali zbrojeniowej o wysokiej ciągliwości w stanach awaryjnych konstrukcji żelbetowych

Autor: Magdalena Piotrowska, Michał Kostyk (Centrum Promocji Jakości Stali Sp. z o.o, Warszawa)
Data: 15.11.2017 r. (środa), godz. 10:00
Miejsce Seminarium: KS-2

Prodziekan ds. nauki
Dr hab. inż. Damian Bęben, prof. PO

Przewodniczący Komitetu Nauki PZITB
Prof. dr hab. inż. Jerzy Wyrwał


Badania architektury katedr gotyckich

  czwartek, 2017-11-02 15:02:21


Badania architektury katedr gotyckich

W dniach 20 IX – 1 X 2017 roku profesor Mirosław Bogdan z Wydziału Budownctwa i Architektury odbył studialny wyjazd naukowo-badawczy do Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych Condorcet w miejscowości Saint-Ghislain w Belgii.

Profesor Bogdan kontynuował swoją wieloletnią pracę badawczą nad gotycką architekturą sakralną i odbył szereg inspirujących rozmów naukowych z wybitnymi znawcami tej problematyki a także przedstawił swoje francuskojęzyczne publikacje książkowe, między innymi: Bogdan M.: Actualité de la fonction de l’architecture du temple gothique – Aktualność funkcji architektury świątyni gotyckiej. Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”, Katowice 2016.

Badania architektury katedr gotyckich

Profesor Bogdan odbył także seminarium naukowe, podczas którego poruszono problem funkcjonowania sztuki stosowanej w zabytkowych obiektach gotyckiej architektury sakralnej. W czasie seminarium ukazano różnicę, jaka występuje przy wprowadzeniu elementów sztuki stosowanej do wnętrz katedr gotyckich i kościołów cysterskich. Podkreślono także znaczenie twórcy gotyku, opata Sugera z Saint-Denis związanego z wprowadzaniem pięknych przedmiotów sztuki stosowanej do wnętrz świątyń gotyckich.

Badania architektury katedr gotyckich

Podczas pobytu w Belgii profesor Bogdan miał unikatową możliwość dostępu do bogatych zbiorów bibliotecznych w Wyższej Szkole Sztuk Stosowanych oraz wykonania na miejscu dokumentacji fotograficznej do planowanej przyszłej publikacji książkowej.

Więcej informacji: Badania architektury katedr gotyckich


Bal Politechniki Opolskiej

  czwartek, 2017-11-02 14:30:02


Bal Politechniki Opolskiej

W sobotę – 25 listopada 2017 r. – miło nam będzie gościć Państwa na kolejnym balu w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Opolu (ul. Wrocławska 158).

Czas andrzejek wróży wiele atrakcji: na ,,dobry wieczór” legendarny Wojciech Gąssowski zapyta ,,gdzie się podziały tamte prywatki?”, a próbę odpowiedzi podejmie wrocławskie trio Blue Band, które grając do tańca przez całą noc, przywoła klimat najlepszych (lecz nie tylko tych dawnych) imprez.

Dla wszystkich razem i dla każdego z osobna wystąpi iluzjonista Przemysław Lieske, finalista programu ,,Mam talent”, gości oczaruje swoim głosem również utalentowana wokalistka Katarzyna Pluta.

Dodajmy do tego wyśmienite menu: na ciepło, na zimno i na słodko oraz liczne balowe toasty wznoszone specjałem z paczkowskiej winnicy.

Tych, którzy nie mają odwagi pytać w andrzejkową sobotę o swój los, będziemy zachęcać do zapytania o los na loterii. Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, w tym m.in. weekend w Pałacu Sulisław.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19.00, warto jednak przyjść wcześniej, aby wykonać pamiątkową fotografię ,,na ściance” przy wejściu, gdzie gości witać będzie osobiście gospodarz balu, rektor prof. Marek Tukiendorf.

Cena 130 zł od osoby obejmuje poczęstunek oraz jedną butelkę alkoholu na stolik. Pozostałe trunki we własnym zakresie (informujemy, że na terenie CWK nie będzie możliwości ich zakupu).

Więcej informacji: Bal Politechniki Opolskiej - rezerwacja miejsc2017-10-27
Projekt IKRA - II edycja - Rekrutacja

2017-10-18
Publiczna obrona mgra inż. Krzysztofa Drożdżola

2017-10-17
Spotkanie rady programowej WBIA

2017-10-16
Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji

2017-10-16
Gra miejska TWISTER

2017-10-10
Seminarium Wydziałowe, 18.10.2017 r., 10:00

2017-10-09
Erasmus+ - dodatkowa rekrutacja

2017-10-04
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej Krzysztofa Drożdżola

2017-10-02
Kształtowanie wizerunku uczelni

2017-10-02
Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury w Chełmnie


  Zobacz starsze wiadomości